Co w lidze piszczy, czyli raport z klasy A #5

Do historii przeszła 4. kolejka piotrkowskiej klasy ,,A''. Żadna z drużyn nie pozostała z kompletem punktów, a ilość rozegranych meczy pozwala nam na pierwsze analizy formy poszczególnych zespołów. Sprawdźcie najnowsze nowinki z minionego tygodnia!

Przegląd ligowych wydarzeń należy rozpocząć od czwartku, kiedy to zebrał się Wydział Dyscypliny OZPN. Pod lupę, kolejny raz, działacze wzięli zachowanie pseudokibiców Startu Niechcice na meczu derbowym z Czarnymi Rozprza. Skandaliczne, co należy podkreślić, zachowanie sympatyków klubu z Niechcic zostało surowo ukarane - swoją drużynę na własnym obiekcie ,,kibice" zobaczą dopiero w listopadzie. Wydział Dyscypliny podjął bowiem decyzję o zamknięciu dla kibiców stadionu w Niechcicach na trzy mecze. Czy taka kara uzmysłowi ,,Ultrsom Niechcice" ich bulwersujące, skandaliczne zachowanie?

Tabela po 4. kolejce.

Przejdźmy do zrelacjonowania przebiegu meczów minionej kolejki.

Piłkarski weekend tym razem rozpoczął się w sobotę o 16:00 w Rozprzy, gdzie odbył się ,,mecz na szczycie" z Omegą II Kleszczów. Czarni zapisali na swoim koncie kolejne 3 punkty, w pięknym stylu wygrywając (wreszcie!) na własnym obiekcie. O wydarzeniach w Rozprzy przeczytacie tutaj.

Pół godziny później odbyły się równocześnie trzy spotkania. Zaczniemy od pojedynku między Piastem Krzywanice a Mechanikiem II Radomsko.

Mecz ten zdecydowanie zasługiwał na uwagę, ponieważ pierwszy raz w tym sezonie spotkały się dwie nowe w klasie ,,A'' drużyny. Na jednej połowie niepokonany jak dotąd Mechanik, po przeciwnej mający na swoim koncie 4 punkty i pauzujący kolejkę wcześniej Piast Krzywanice. Pierwsza połowa bezbramkowa. Pierwszego gola dopiero w 61. minucie sprezentował kibicom Piotr Kaczmarczyk, zawodnik Piasta. Więcej bramek nie padło. Mechanik zaliczył więc pierwszą punktową stratę.

O 16:30 grali też w Mierzynie. Gospodarze stawili czoła Astorii II Szczerców, która przyjechała po swoje pierwsze zwycięstwo. Niestety, ich plany pokrzyżował zespół z Mierzyna, który skutecznie bronił dostępu do swojej bramki. W meczu nie padł żaden gol. Wygrywający ostatnio ze Startem Niechcice LKS Mierzyn tym razem zainkasował tylko 1 punkt. Astoria zapisała na swoim koncie drugi bezbramkowy remis.

Ostatni sobotni mecz rozegrano w Gorzędowie, do którego przyjechali goście z Gomunic. I jakże pięknie rozpoczęli strzelecki festiwal! W 1. minucie spotkania Michał Gala zdobył dla nich pierwszą bramkę. Już minutę później stawkę podbił Sebastian Mozdrzeń i w 2. minucie (!) w Gorzędowie zrobiło się 0:2. Gomuniczanie nie spoczęli na laurach. W 19. minucie piłkę do siatki Gomuniczan wpakował Marcin Krokowicz. Ostatniego w tym meczu gola dla LUKS'u zdobył 15 minut później Jakub Frukacz. Po przerwie gospodarze zdołali odpowiedzieć jedną bramką w 56. minucie, a goście postanowili odpocząć od strzelania, mając 3 punkty w kieszeni. Zespołowi z Gomunic chyba lepiej gra się na wyjazdach :)

W niedzielnej ramówce przewidziano dwa mecze o godzinie 16:00 - w Woźnikach i Żytnie.

Pierwszy z nich - mecz Victoria Woźniki - Start Niechcice zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Bramkę dającą Victorii 3 punkty zdobył w 50. minucie meczu Patryk Górazda. Spadkowicz zaliczył 3 porażkę w tym sezonie. Wszystko wskazuje więc na to, że ma kłopoty...

Do Żytna przyjechała Wolanka by wrócić do domu z kompletem punktów. Plan powiódł się w 100%. Choć wynik po pierwszej połowie nie wskazywał faworyta (remis 1:1) to w drugiej zawodnik Woli, Sebastian Lauks wyszarpał Victorii 3 punkty. Ale od początku. Wynik meczu otworzył już w 2. minucie Sebastian Kurek, zawodnik Victorii. Kibicie mieli więc powody do radości, a przynajmniej na początku, bowiem w 28. minucie odpowiedział Michał Kiełkiewicz ustalając wynik pierwszej partii. Po przerwie 10 minut między 65. a 75. minutą należało do jednego  zawodnika - wyżej wspomnianego Sebastiana Lauksa, przez którego bramkarz gospodarzy dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Wolanka wygrała 3:1 i dopisała sobie kolejne punkty.

W 4. kolejce pauzował Motor Bujniczki.

To już wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Kolejne podsumowanie za tydzień. Zapraszam do śledzenia!