Co w lidze piszczy, czyli raport z klasy A #3

Druga kolejka piotrkowskiej klasy ,,A'' pod lupą! Zapraszamy do lektury.

Zmagania 2. kolejki rozpoczęły się w sobotę (27.08) o godzinie 16:00 w Woźnikach, gdzie miejscowa Victoria podjęła LKS Wolę Krzysztoporską. Pierwsza bramka w tym meczu padła dopiero w końcówce pierwszej połowy, a jej autorem został Marek Woźniak. Kolejne padały w 68. i 88. minucie, strzelali kolejno Mariusz Karkoszka i Marek Kaczmarek. Kiedy wydawało się, że trio ,,M" ustaliło wynik spotkania, ostatnią, honorową bramkę w doliczonym czasie gry zdobył zawodnik Wolanki Sebastian Wadowski. Tym sposobem Victoria zapisała na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

O godzinie 17:00 obyły się równolegle dwa mecze. W Rozprzy Czarni rozegrali derby ze Startem Niechcice. Wynik spotkania ustalił Rafał Kubicz w 91. minucie. Pełną relację z Rozprzy możecie przeczytać tutaj, do czego gorąco zachęcam.

W tym samym czasie Polonia Gorzędów zagrała przed własną publicznością z rezerwami czwartoligowego Mechanika Radomsko. Beniaminek ponownie odniósł zwycięstwo, tym razem 2:0. Pierwsza część meczu bezbramkowa. Dopiero w 65. minucie wynik otworzył Przemysław Nowak. Na kolejnego gola kibice nie musieli długo czekać. Kilka minut później piłkę w siatce umieścił Krystian Piasecki i podniósł wynik na 0:2. W Gorzędowie więcej bramek nie padło. Polonia na swoim koncie ma jak na razie 1 punkt, natomiast młodzi zawodnicy z Radomska jako jedyni pozostają z kompletem zwycięstw. Po 2. kolejce zastąpili na fotelu lidera Czarnych.

W niedzielę o 17:00 mecze odbyły się w Mierzynie, Gorzkowicach i Żytnie.

Zacznijmy od przybliżenia wydarzeń z Mierzyna, gdzie tamtejszy LKS okazał się gościnny dla zawodników z Gomunic. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli kilka sytuacji bramkowych, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Pożytku nie uczynili też z prezentu, jaki otrzymali, a mianowicie rzutu karnego. Jedenastkę strzelał Michał Walter, jednak bramkarz Gomuniczan i w tej kolejce popisał się dobrą formą i bez problemu złapał futbolówkę. Po pierwszej połowie sfrustrowani gospodarze zeszli na przerwę przy stanie 0:0. Odegrali się niedługo po gwizdku sygnalizującym drugą część gry. W 57. minucie wykonawca rzutu karnego wreszcie wstrzelił się w bramkę gości, po akcji, która wyprowadzona została z kontrataku. Mierzyn nie cieszył się długo z przewagi, Cztery minuty później czołowy zawodnik LUKS'u, Jakub Frukacz, wyrównał pięknym strzałem z woleja pod samą poprzeczkę. Mecz był wyrównany aż do 89. minuty, kiedy to perfekcyjnym dośrodkowaniem z prawej strony lewą nogą popisał się były reprezentant Polski - Jacek Berensztajn. Podanie zamienił na gola działacz OZPN'u Szymon Serwa. Taką akcją LUKS Gomunice przypieczętował swoje pierwsze zwycięstwo. Nasi sąsiedzi pozostają bez punktów.

W Gorzkowicach Motor Bujniczki podjął Astorię II Szczerców. Kibice mogą być niepocieszeni, ponieważ w tym meczu nie zobaczyliśmy żadnej bramki. Mimo kilku dobrych sytuacji obu stron mecz zakończył się podziałem punktów. Dla Astorii jest to pierwszy punkt w tej edycji rozgrywek.

Ostatnim spotkaniem jest starcie pomiędzy debiutującą w tym sezonie Victorią Żytno a Piastem Krzywanice. Z pewnością nie był to wymarzony start Victorii. Piast wstrzelił się już w 22. minucie, a konkretnie gola, który dał beniaminkowi 3 punkty zdobył Rafał Krupski. Powody do radości ma zatem zespół z Krzywanic, ponieważ zalicza całkiem udany debiut w klasie ,,A''. Po remisie z Gorzędowem przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo i pierwszy komplet punków.

W tej kolejce pauzowała Omega II Kleszczów.

Tabela po 2. kolejce prezentuje się następująco:

Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje, a tych, którym poszło nieco gorzej dopingujemy w kolejnych spotkaniach.