Deklasyfikacja Mierzyna

Bolesną lekcję dostali zawodnicy z Mierzyna w Rozprzy. Czarni wygrali derby strzelając cztery bramki i zachowując czyste konto. Autorami bramek są Kamil Szulc, Mateusz Jaros i Rafał Kazimierski.

W pierwszej części spotkania sytuacje strzeleckie stwarzały obie drużyny. Dostępu do bramki gospodarzy skutecznie bronił Paweł Szulc, który nie pozostawił gościom nadziei na zdobycie jego terytorium. Prowadzenie Czarni objęli w 28. minucie gry, kiedy Kamil Szulc pokonał bramkarza Mierzyna przy asyście Konrada Kulika. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Wynik drugiej połowy otworzył w 60. minucie ponownie Kamil Szulc, który wykorzystał podanie Kuby Turniaka, po wznowieniu gry z autu przez drużynę Czarnych.  Na kolejnego gola musieliśmy trochę poczekać, ale zdecydowanie było warto! Autorem trzeciej bramki dla gospodarzy zdobytej w pięknym stylu został Mateusz Jaros. Jego mocny strzał z 40 metra nie tylko zaskoczył bramkarza, ale też nie dał mu szansy na interwencję. Zaraz po golu Jarosa, strzelca dwóch goli zastąpił Rafał Kazimierski, który godnie wypełniał jego rolę. W końcówce podstawowego czasu gry zdołał umieścić piłkę w siatce Mierzyna i ustalić wynik spotkania. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Bartłomiej Łęgowiak. Najmłodszy gracz naszego klubu zaliczył debiut w barwach Czarnych. Okazję do podwyższenia wyniku w ostatniej minucie miał też Mateusz Świstak. Wszyscy widzieliśmy piłkę w siatce - niestety, przeleciała obok słupka.

Zdjęcia z meczu z Mierzynem

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Jakub Turniak, Mateusz Herman, Łukasz Szurgot, Mateusz Jaros, Jarosław Pawlik, Tomasz Miler, Bogusz Kapliński, Konrad Kulik, Piotr Krasoń, Kamil Szulc

oraz: Michał Kabziński (od 50' za Tomasza Milera), Michał Stępień (od 56' za Bogusza Kaplińskiego), Piotr Laszczyk (od 61' za Jarosława Pawlika), Rafał Kazimierski (od 82' za Kamila Szulca), Mateusz Świstak (od 91' za Piotra Krasonia), Bartłomiej Łęgowiak (od 93' za Konrada Kulika) i Bartłomiej Kulik.