Czarni rozgromili Gorzędów

Aż 11 goli padło w meczu między Czarnymi Rozprza a Polonią Gorzędów! Kto nie widział tego na własne oczy ma czego żałować, a poza tym konieczne jest przeczytanie naszej relacji. Dla tych nieobecnych i tych, którzy chcą jeszcze raz przeżyć wczorajsze emocje - w niedzielny wieczór przypominamy sobotnie wydarzenia.

Rozpoczęło się nie po naszej myśli bo w 9. minucie straciliśmy bramkę. Pierwszą połowę to Gorzędów rozgrywał z wiatrem zatem nasz bramkarz miał utrudnione zadanie. Niestety, pierwszy silny strzał wpadł w siatkę Czarnych. Polonia nie mogła cieszyć się przewagą zbyt długo, bo cztery minuty później wyrównał Kamil Szulc. Nie minęła minuta, a było już 2:1, bo grający wczoraj jak natchniony Kamil wypracował kolejną akcję, podał do Bogusza, a ten celnie i mocno uderzył futbolówkę i dał Czarnym przewagę. Kilka minut później pierwszego gola w tym spotkaniu ustrzelił Konrad Kulik przy kolejnej asyście Szulca. W 31. minucie Polonia odpowiedziała i na boisku zrobiło się 3:2. Gra została wznowiona, Kamil Szulc przejmuje piłkę i... strzela na 4:2! W 43. minucie boisko opuścił grający trener Gorzędowa w wyniku otrzymania drugiej żółtej kartki.

Następne gole zobaczyliśmy już po przerwie. Piątą bramkę dla Czarnych zdobył Konrad Kulik po niesamowitej akcji pod bramką rywala. Zdołał włożyć nogę między bramkarza i obrońcę usiłujących wybić piłkę z pola karnego i skierował ją do siatki. 10 minut później trzeciego gola w tym meczu ustrzelił Kamil Szulc po samodzielnie wypracowanej akcji, a kilka minut później to samo zrobił Konrad Kulik po podaniu Michała Stępnia. W 67. minucie na boisku pojawił się Jakub Dobrakowski, który wrócił do gry po miesięcznej przerwie (kara nałożona przez WD OZPN). Nie minęło 10 minut, a musiał je opuścić, ponieważ sędzia pokazał drugi żółty kartonik. Od tej pory obie drużyny grały w osłabieniu. W 83. minucie ósme trafienie dla Rozprzy dołożył Kuba Turniak, a wynik spotkania ustalił w 89. minucie Krzysztof Aleksandrowicz, który debiutował przed własną publicznością.

Wysoka wygrana cieszy i buduje tym bardziej, że za tydzień Czarnych czeka trudny sprawdzian. W niedzielę zagrają w Żytnie z miejscową Victorią. Drużyna ta od kilku lat pozostaje niepokonana dla Czarnych w meczach ligowych.

Zdjęcia z meczu z Polonią Gorzędów

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Jakub Turniak, Mateusz Herman, Łukasz Szurgot, Mateusz Jaros, Jarosław Pawlik, Michał Kabziński, Bogusz Kapliński, Konrad Kulik, Piotr Krasoń, Kamil Szulc

oraz: Piotr Laszczyk (od 51' za Jarosława Pawlika), Michał Stępień (od 55' za Piotra Krasonia), Rafał Kazimierski (od 62' za Bogusza Kaplińskiego), Jakub Dobrakowski (67-76' za Michała Kabzińskiego), Robert Duraj (od 79' za Łukasza Szurgota), Krzysztof Aleksandrowicz (od 79' za Kamila Szulca) i Bartłomiej Łęgowiak (od 86' za Konrada Kulika).