Tuzy wsród sparingpartnerów

Wkroczyliśmy w nowy rok i powoli wracamy do rzeczywistości po świątecznej przerwie od codziennych obowiązków. Czas skupić się na snuciu planów na ten rok i wcielaniu ich w życie. Plany na 2017 mają też Czarni. O niektórych przeczytacie w poniższym artykule.

Jedną z najważniejszych kwestii, nad którą zastanawia się pewnie wielu kibiców, jest sprawa meczów kontrolnych zaplanowanych na pierwszy kwartał nowego roku. Spieszymy z informacjami.

Trener Szulc zaplanował aż 7 spotkań towarzyskich, mających przygotować drużynę do rundy wiosennej, która startuje już w połowie marca. Trzeba przyznać - wybrał nie byle jakich przeciwników. Czarni zmierzą się głównie z teoretycznie silniejszymi od siebie drużynami. Będą to przede wszystkim czołowe drużyny z trzech różnych klas okręgowych województwa łódzkiego (piotrkowska, sieradzka, skierniewicka), ale także reprezentanci piotrkowskich klas ,,A'' - zarówno z grupy pierwszej, jak i nasi ligowi rywale. Nie zabraknie też wisienki na torcie, czyli meczu z liderem IV ligi łódzkiej Wartą Sieradz.

Poniżej prezentujemy terminarz sparingów Czarnych.

21 stycznia

Warta Sieradz

Unia Sulmierzyce

Juvenia Wysokienice

Świt Kamieńsk

LKS Mierzyn (juniorzy)

Kawaleria Tomaszów

Victoria Żytno

Pierwszym rywalem Czarnych będzie dobrze wszystkim znana Warta Sieradz. Drużyna, która obecnie pozostaje liderem IV ligi łódzkiej, w poprzednim sezonie zaliczyła spadek z III ligi z 10 miejsca tabeli (spadło 10 drużyn, od 9. miejsca włącznie). Jest to niewątpliwie najbardziej doświadczony i wymagający przeciwnik, z którym zmierzymy się już za niespełna trzy tygodnie.

W kolejnych tygodniach Czarni spróbują swoich sił z okręgówkowiczami. Na 4. lutego zaplanowany został mecz z Unią Sulmierzyce, reprezentantem sieradzkiej klasy okręgowej, plasującym się obecnie na 3. miejscu tabeli. Kolejny tydzień to sparing z drużyną ze skierniewickiej klasy ,,O'' - Juvenią Wysokienice. Klub z Wysokienic zajmuje obecnie miejsce 4. Ostatnim przedstawicielem jest Świt Kamieńsk, który rundę jesienną ukończył na 4. miejscu w piotrkowskiej okręgówce.

Piątym sparingpartnerem jest LKS Mierzyn, rywal zza miedzy. Docelowo z Czarnymi mają zmierzyć się juniorzy. Następnie czeka nas mecz, który niewątpliwie warto będzie zobaczyć. Mowa oczywiście o spotkaniu z Kawalerią Tomaszów. Drużyna, z którą spotkaliśmy się w barażach o klasę ,,O" dwa lata temu jest dobrze znana każdemu z nas. Reprezentuje grupę I piotrkowskiej klasy ,,A'', w której zajmuje miejsce pierwsze z dorobkiem 28. punktów.

Victoria Żytno to ostatni rywal Czarnych. Nasz ligowy partner niezbyt dobrze poradził sobie w rundzie jesiennej, w której zdobył jedynie 6. punktów w ostatnich dwóch kolejkach. Uplasował się na przedostatnim, 12. miejscu tabeli i wiosną powalczy o utrzymanie w lidze.

Tydzień po zakończeniu przygotowań, 18 marca, rusza runda wiosenna. Pierwszym rywalem Czarnych będzie LUKS Gomunice.

Jak widać emocje zagwarantowane są już od stycznia. Sztab szkoleniowy Czarnych postarał się o dobre przygotowanie zawodników do powrotu na ligowe boiska. My już nie możemy doczekać się pierwszego meczu. A Wy? :)