Czarni po raz kolejny z Pucharem Wójta, wśród naszych najlepszy zawodnik

W niedzielę, 6 sierpnia, na stadionie w Rozprzy odbył się kolejny Turniej o Puchar Wójta Gminy Rozprza. Wzięły w nim udział cztery drużyny: GKS Czarni Rozprza, LKS Start Niechcice, LKS Mierzyn oraz drużyna niezrzeszonych Yakuza. Mimo upałów zapowiadanych na ten dzień, pogoda okazała się łaskawa, a temperatura sprzyjała rozegraniu turnieju.

Mecze rozgrywane były systemem fazy finałowej. To znaczy, że rozegrane zostały dwa ćwierćfinały, w których przeciwnicy wyłonieni zostali drogą losowania, a następnie mecz o 3 miejsce i finał. Wszystkie mecze rozegrane zostały w czasie 2 x 25 minut.

W pierwszym ćwierćfinale spotkali się Czarni z Yakuzą. Gospodarze turnieju nie zostawili złudzeń, że to im należy się prawo gry w finale. Yakuzę pokonali 4:0, a autorami bramek byli Kamil Szulc 2' i 33', Karol Kowalczyk 11' oraz Bogusz Kapliński 25'.

Drugi ćwierćfinał to mecz między LKS Mierzyn a Startem Niechcice. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Start strzelając jedną bramkę.

W meczu o 3 miejsce spotkali się przegrani, to znaczy YAKUZA i Mierzyn. Mecz był wyrównany i zakończył się remisem 0:0. Po rzutach karnych 3 miejsce trafiło do drużyny niezrzeszonych.

Nadszedł czas na finał. I chyba można powiedzieć, że kibice mogli być lekko rozczarowani. W wielkim finale padła zaledwie jedna bramka, którą strzelili sobie nasi przeciwnicy! A wszystko to po zamieszaniu jakie powstało przed ich bramką.

Klasyfikacja końcowa wyglądała zatem następująco:

1. Czarni Rozprza

2. Start Niechcice

3. Yakuza

4. LKS Mierzyn

Doceniony został również nasz zawodnik, Karol Kowalczyk, który odebrał nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Turniej o Puchar Wójta Gminy Rozprza był ostatnim sprawdzianem przed Pucharem Polski, w którym powalczymy już w sobotę. Dobry wynik naszych zawodników pozwala nam w spokoju czekać na kolejny mecz oraz ligowy start.

Galeria zdjęć z Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rozprza