Piękna inauguracja Czarnych

Co to był za mecz! Panujące warunki na pewno zniechęcały do wyjścia z domu, ale ci, którzy widzieli to na własne oczy na pewno nie żałują przemarznięcia i przemoknięcia do szpiku kości. Czarni koncertowo zagrali z Gomunicami i w pięknym stylu zainkasowali kolejne trzy punkty.

Na pierwszego gola musieliśmy trochę poczekać. W 10 minucie Czarnym udało się co prawda umieścić piłkę w siatce rywala, jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany. Prób było wiele, bramka wisiała w powietrzu, aż w końcu, w 34. minucie Konrad Kulik wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Kuby Dobrakowskiego i dał Czarnym prowadzenie. Kilka minut później na bramkę zapracowali nasi nowi zawodnicy: Mateusz Dąbrowski dostał piłkę od Kacpra Łukasika i umieścić ją w siatce Gomunic. Chwilę później zawodnicy zeszli na przerwę.

Drugą połowę otworzył gol z rzutu karnego naszych przeciwników. Nie było im dane długo cieszyć się bramką, bo w 62. minucie Konrad Kulik oddał piękny strzał z rzutu wolnego. Piłka skończyła lot w bramce LUKS'u. W tym momencie zespół z Gomunic lekko osłabł, a Czarni się rozstrzelali. 10 minut później Michał Stępień zagrał piłkę Kamilowi Szulcowi, a ten zamienił podanie na bramkę. Następnie gole padały wręcz jeden za drugim: na 5:1 ponownie trafił Dąbrowski, a asystował mu Bogusz Kapliński. Następnie Mateusz asystował Robertowi Durajowi, który wstrzelił się zaledwie 5 minut po wejściu na boisko. Dwie minuty później rzut karny dla naszego zespołu wykorzystał Karol Kowalczyk, a zaraz potem Kamil Szulc ustalił wynik spotkania wychodząc sam na sam z bramkarzem. Tak mecz inauguracyjny Czarni wygrali aż 8:1.

Słowa podsumowania są chyba zbędne. Kolejny raz widać efekty ciężko przepracowanego okresu przygotowawczego. Z bardzo dobrej strony pokazali się również nasi debiutujący w barwach Czarnych zawodnicy - Mateusz Dąbrowski, Karol Kowalczyk, Michał Grzybowski i Kacper Łukasik, który na boisku pojawili się od pierwszych minut.  W  pierwszej drużynie Czarnych debiutował również nasz najmłodszy reprezentant - Przemek Banasiak, który na boisku pojawił się w 82. minucie.

Galeria zdjęć z meczu z LUKS Gomunice

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Tomasz Pisarek (47'), Michał Grzybowski, Mateusz Jaros, Kacper Łukasik (82'), Karol Kowalczyk, Mateusz Dąbrowski, Konrad Kulik, Michał Stępień (79'), Jakub Dobrakowski (60') i Kamil Szulc (88')

oraz: Łukasz Szurgot (47'), Bogusz Kapliński (60'), Robert Duraj (79'), Przemysław Banasiak (82'), Bartłomiej Łęgowiak (88'), Piotr Laszczyk, Bartłomiej Kulik.