Analiza Przeciwnika #7: Piast Krzywanice

Jutro czeka nas kolejny ligowy mecz, w którym Czarni powalczą o komplet punktów. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie beniaminek - Piast Krzywanice.

Piast awansował w tym roku do klasy ,,A'' i rozgrywa w niej swój pierwszy sezon. Radzi sobie całkiem nieźle - na swoim koncie zgromadził 11 punktów i aktualnie zajmuje 10 miejsce po 9 rozegranych spotkaniach. Beniaminek zwyciężył już trzy razy - pokonał Victorię Żytno (0:1), Mechanik Radomsko (!) (1:0) i Astorię II Szczerców (2:1). Dwukrotnie wywalczyli remis - najpierw z Polonią Gorzędów (0:0 był to pierwszy mecz Piasta w klasie A), następnie z LUKS Gomunice (3:3). Przegrał już cztery razy - z LKS Wolą Krzysztoporską 3:0, LKS Startem Niechcice 2:0, Omegą Kleszczów 6:0 i Motorem Bujniczki 2:3. Oprócz meczu z Czarnymi czeka ich jeszcze starcie z LKS Mierzyn i Victorią Woźniki. Warto dodać, że Motor Bujniczki był pierwszym zespołem, który pokonał naszego jutrzejszego rywala na ich własnym boisku. A zdarzyło się to dopiero tydzień temu. Do tego czasu boisko w Krzywanicach pozostawało niezdobyte. Na wyjeździe beniaminek wygrał tylko raz, na początku sezonu w Żytnie.

W 9 meczach Piast zdołał zdobyć 9 bramek i stracić ich 18. Średnio strzelają zatem 1 gola na mecz, a tracą 2.

Krzywanice awansowały do klasy ,,A'' po udanym sezonie - uzyskali 40 punktów na 54 możliwe do zdobycia. Po wielu sezonach spędzonych w klasie ,,B", trafili do naszej ligi z grupy 2.

W meczu z Piastem na pewno nie zagra Jakub Turniak, który w Żytnie zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Nie wystąpią też Michał Kabziński i Konrad Kulik, którzy pauzują z powodu żółtych kartek.

Piast już niejednokrotnie nas zaskoczył. Początkowo dobrym startem, później zwycięstwem z Mechanikiem, zajmującym wtedy czołowe miejsce tabeli. Pokazał, że w klasie ,,A'' czuje się bardzo dobrze i zamierza walczyć o każdy punkt. Czeka nas zatem kolejny ciekawy mecz. Jak zaprezentują się zawodnicy obu ekip? O tym przekonamy się już jutro.

Mecz odbędzie się w sobotę (29.10) o godzinie 14:00 w Rozprzy.