Zostały dwa kroki

Kolejny ważny mecz za nami i kolejne trzy punkty dopisane do stanu konta. W niedzielę w Krzywanicach Czarni pokonali miejscowego Piasta 5:1 i na dwie kolejki przed końcem pozostają na pozycji lidera.

Mecz właściwie nabrał tempa w drugiej połowie. Zupełnie tak, jak w ostatnich spotkaniach, pierwsza część gry, choć wyglądała dobrze i nie brakowało w niej sytuacji bramkowych pozostała nierozstrzygnięta. Wszystko zmienił gol Michała Grzybowskiego na początku drugiej partii. W 53. minucie dostał on świetne podanie od Kamila Szulca i pozostało mu tylko skierować piłkę do siatki przeciwnika. Ta akcja była przełamaniem, na które wszyscy czekali. Trzy minuty spotkania i trzy bramki! Na to warto było czekać tyle czasu. Autorem drugiej bramki został Konrad Kulik, a cegiełkę dołożył Kuba Turniak. W kolejnej minucie doskonałym strzałem popisał się Karol Kowalczyk. Rzut wolny z 25 metra zamienił na gola i tym sposobem zapewnił Czarnym hat-tricka w ciągu trzech minut.

Na kolejne bramki nie czekaliśmy długo. Piękne wejście na boisko zaliczył Piotr Laszczyk, do którego należała dalsza część spotkania. Będący w świetnej dyspozycji tego dnia Piotrek pierwszy raz pokonał bramkarza już w 65. minucie, zaraz po swojej zmianie. Kolejną asystę zanotował Kuba Turniak. Laszczyk nie dał o sobie zapomnieć i chwilę później na swoim koncie zapisał drugą bramkę. Goście zdołali zdobyć honorowego gola w 89. minucie choć właściwie ciężko powiedzieć o nim ,,honorowy". Piłka wychodzi grubo ponad metr za linię bramkową po naszej stronie, wszyscy zawodnicy stają, lecz sędzia nie reaguje. Piłkę przejmuje zawodnik Piasta i trafia nią wprost do bramki Pawła Szulca. Z początku nikt nie wie jak do tego doszło, lecz mimo wszystko gol zostaje uznany. I tak właściwie kończy się spotkanie.

Do upragnionego celu pozostały dwa kroki. W niedzielę czeka nas ostatni mecz przed własną publicznością z Mechanikiem Radomsko.