Zapowiedź: Świt Kamieńsk

Sezon przygotowawczy osiągnął pełnię i już na tym etapie widać rezultaty pracy włożonej w przygotowanie się do sezonu naszej drużyny. Po porażce z czwartoligową Wartą Sieradz przyszedł czas na dwie wspaniałe, budujące wygrane, następujące kolejno po sobie w coraz piękniejszym stylu. Czarni zdołali już pokonać reprezentantów dwóch klas okręgowych - sieradzkiej i skierniewickiej. Teraz przyszedł czas by stawić czoła naszej rodzimej klasie ,,O''. W niedzielę Czarni zmierzą się ze Świtem Kamieńsk.

Obecnie Świt zajmuje 4. miejsce tabeli z dorobkiem 24 punktów i 15-sto punktową stratą do lidera, który dość mocno zostawił rywali w tyle. W rundzie jesiennej zapisał na swoim koncie 7 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Do bramki przeciwnika drużyna z Kamieńska celnie strzelała 36 razy, podczas gdy jej bramka został zdobyta jedynie 14 razy. Daje im to dobry w porównaniu do wyników innych drużyn z klasy ,,O'' bilans bramkowy +22 gole.

Niemal od początku swojej wieloletniej już przygody z klasą okręgową, Świt utrzymuje stały, wysoki poziom gry i zajmuje czołowe miejsca tabeli, z niewielkimi potknięciami po drodze. Ostatni ligowy mecz, rozegrany na początku listopada na własnym obiekcie z RKS Rzeczyca, zespół z Kamieńska pewnie wygrał 6:1. Dowodzi to, że drużyna ta potrafi nie tylko dobrze rozpocząć ligowe zmagania (8:0 z Zapałem Krzętów), ale i dobrze je kończyć, przynajmniej na tym etapie rozgrywek.

Spotkanie sparingowe rozpocznie się w najbliższą niedzielę (19.02) o godz. 12:30 w Bełchatowie. Na pewno warto zobaczyć to na własne oczy!