Zaczynamy od zwycięstwa

Klasa A wreszcie wystartowała! Na początek tradycji stało się zadość - Czarni wygrali w Gomunicach 1:4.

Choć temperaturę w gorące sobotnie popołudnie dodatkowo podnosiły emocje zagwarantowane przez naszych piłkarzy to zdecydowanie warto było spędzić je na stadionie. Dobra dyspozycja obu drużyn sprawiła, że mogliśmy obejrzeć prawdziwe piłkarskie widowisko.

Mecz rozpoczął się atakiem gospodarzy na bramkę naszego debiutującego w rozgrywkach ligowych bramkarza - Pawła Szulca, jednak to nasza drużyna otworzyła wynik spotkania. W 10. minucie Bogusz Kapliński wykorzystał świetne podanie Konrada Kulika i zapewnił Czarnym przewagę. Niestety już w 23. minucie Gomuniczanie wyrównali wykorzystując błąd naszych obrońców. Strzelca wyczuł nasz bramkarz, ale piłka dosłownie prześlizgnęła się mu pod ręką. Później Czarni mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, gdzie często brakło po prostu szczęścia. Również nasi przeciwnicy stwarzali sytuacje, które mogły zakończyć się golem.

Po przerwie Czarni rzucili się do ataku. Już kilka minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Konrad Kulik podwyższył przewagę umieszczając piłkę w siatce po podaniu Michała Kabzińskiego. Dwie minuty później Kamil Szulc również zadał cios przeciwnikowi. Pomógł mu w tym Piotr Laszczyk. Na boisku było już 1:3, co pozwoliło Czarnym na dosyć swobodną grę. Dobrą dyspozycją wykazał się bramkarz zespołu z Gomunic skutecznie uniemożliwiając naszym zawodnikom podwyższenie przewagi. W doliczonym czasie gry bramkę na 1:4 zdobył Łukasz Szurgot mocnym strzałem nad murem z rzutu wolnego.

W meczu ligowym w barwach naszego klubu obok Pawła Szulca zadebiutował też Jarosław Pawlik.

Świetny start Czarnych dobrze rokuje na kolejne mecze. Nasi zawodnicy pokazali, że są w dobrej formie i z pewnością nie odpuszczą walki o upragnioną ligę okręgową.

zdjęcia z meczu z LUKS Gomunice

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Mateusz Jaros, Mateusz Herman, Łukasz Szurgot, Piotr Krasoń, Jarosław Pawlik, Michał Kabziński, Jakub Turniak, Konrad Kulik, Bogusz Kapliński, Kamil Szulc

oraz: Tomasz Miler (od 28' za Mateusza Jarosa), Piotr Laszczyk (od 54' za Jarosława Pawlika), Michał Stępień (od 55' za Jakuba Turniaka), Jakub Dobrakowski (od 64' za Bogusza Kaplińskiego), Rafał Kazimierski (od 68' za Piotra Krasonia), Mateusz Świstak (od 82' za Kamila Szulca) i Bartłomiej Kulik.