Wysoka wygrana z Piastem

Czarni przypieczętowali awans na fotel lidera wysokim zwycięstwem z Piastem Krzywanice. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Czarnych.

Pierwsza bramka padła niemal od razu - w 6. minucie gry Mateusz Herman zdołał wykorzystać dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Milera i dał Czarnym przewagę. Niestety, 10 minut później sędzia podyktował rzut karny dla przeciwnika za faul w polu karnym, a ten zdołał wykorzystał daną szansę. Długo gra toczyła się przy stanie 1:1, ale kiedy Czarni wystartowali, byli już nie do zatrzymania. W 42. minucie świetna akcja duetu Kamil Szulc - Piotr Laszczyk doprowadziła do tego, że ten pierwszy zdołał ponownie zapewnić prowadzenie Rozprzanom. Dwie minuty później swoją szansę wykorzystał Laszczyk, który oddał perfekcyjny strzał z rzutu wolnego. Tym strzałem z dystansu ustalił wynik pierwszej połowy na 3:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnego gola dla Czarnych. Tym razem swoją szansę wykorzystał Piotr Krasoń, który dostał świetne podanie od Kamila Szulca. Następna seria bramek pojawiła się dopiero po około 20. minutach. W 71' sędzia podyktował rzut wolny dla Czarnych za faul na Kamilu Szulcu. Do piłki oddalonej około 25 metrów od bramki podszedł Łukasz Szurgot. Dokładnie tak, jak tydzień temu uderzył mocno i celnie, a bramkarz gości musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kilka minut później Szulc ponownie strzelił na 6:1, a zaraz ustalił wynik meczu na 7:1.

Choć wynik na to nie wskazuje, nie był to łatwy mecz. Zwłaszcza pierwsza połowa była trudna i zacięta. W drugiej połowie poszło już z wiatrem :)

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Mateusz Jaros, Mateusz Herman, Piotr Krasoń, Jarosław Pawlik, Tomasz Miler, Michał Stępień, Piotr Laszczyk, Bogusz Kapliński, Kamil Szulc

oraz: Rafał Kazimierski (od 65' za Bogusza Kaplińskiego), Jakub Dobrakowski (od 67' za Michała Stępnia), Bartłomiej Kulik (od 68' za Pawła Szulca), Mateusz Świstak (od 68' za Piotra Laszczyka), Radosław Szczepański (od 78' za Piotra Krasonia), Robert Duraj (od 81' za Kamila Szulca) i Michał Biegański (od 85' za Łukasza Szurgota).