Podsumowanie roku

Do końca roku pozostały zaledwie dwa dni czas więc na roczne podsumowanie pracy Czarnych.

Rok Czarni rozpoczęli od występów turniejowych i sparingów przygotowawczych do rundy wiosennej. Wzięli nawet udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej na szczeblu wojewódzkim.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nastroje w drużynie pozostawiały wiele do życzenia, a wszystko za sprawą słabych wyników w pierwszej części sezonu. Wiosenny start ligowy pozwolił jednak odetchnąć nie tylko sympatykom naszego klubu, ale także zawodnikom i działaczom. Pierwsze mecze w wykonaniu Czarnych wyglądały zdecydowanie lepiej niż jesienią.

Choć wyniki po wiośnie nie były zadowalające Czarni i tak zanotowali progres w stosunku do jesieni. Sezon zakończyli na miejscu 6. tabeli, co było najgorszym wynikiem od kilku lat. Wiosną zdobyli 16 punktów wygrywając i przegrywając po 5 razy i raz remisując. Zdobyli 27 bramek, a stracili 18.

Przerwa letnia nie trwała długo. Czarni rozegrali dwa sparingi i jeden turniej. Wzięli także udział w Pucharze Polski, z którego odpadli niestety już na starcie. Mimo tego bilans przygotowań do jesieni był zdecydowanie dodatni - nasi zawodnicy wygrali obydwa spotkania towarzyskie, a w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rozprza zajęli pierwsze miejsce zdobywając przy tym wszystkie możliwe nagrody indywidualne.

Nowy sezon ligowy wystartował. Czarni zaczęli od zwycięstwa, by w drugiej kolejce nieszczęśliwie przegrać mecz derbowy. Na szczęście później porażki trzymały się z daleka od naszej drużyny. Praca włożona wiosną i latem w przygotowania do nowego sezonu zaowocowała jesienią. Niesamowite statystyki naszej drużyny po pierwszej rundzie dały ogromną nadzieję na dobry wynik również po rundzie rewanżowej. Czarni zdobyli 29 punktów (w całym poprzednim sezonie było ich zaledwie 28), zanotowali 9 zwycięstw, 2 remisy i zaledwie jedną porażkę. Zdobyli 44 bramki, tracąc jedynie 11.

Wiosną do naszego klubu przybył Łukasz Kulbat, bramkarz, który miał wspomóc Bartka Kulika. Wraz z nim debiut w drużynie seniorskiej zaliczyli też nasi wychowankowie: Mateusz Świstak i Michał Biegański. Z klubu odeszli Kamil Banasiak, Rafał Jasnos, Jakub Misztela i Michał Walter.

Jesienią klub wzbogacił się o kolejnego goalkeepera - Pawła Szulca, który stał się pierwszym bramkarzem zespołu. Wraz nim szeregi Czarnych zasilili Jarosław Pawlik, Krzysztof Aleksandrowicz i Robert Duraj. Do gry, choć jeszcze nieregularnej, powrócił Hubert Łukasik, a debiut w drużynie seniorów zaliczył Bartłomiej Łęgowiak, kolejny wychowanek klubu. Klub  opuścili Łukasz Kulbat, Marcin Adamus (wypożyczenie) i Michał Kutyba (powrót z wypożyczenia).

Rok 2016 to 32 mecze (23 ligowe, 1 Puchar Polski, 8 sparingów) i 5 turniejów.

Gdyby zsumować obie rundy w 2016 roku to Czarni w 23 meczach ligowych zdobyli 45 punktów na 69 możliwych. Wygrali 14 spotkań, 3 zremisowali i 6 przegrali. Zdobyli łącznie 71 bramek, a stracili 29. W całym roku zgromadzili łącznie 41 kartek (2 czerwone i 39 żółtych). Siedmiokrotnie zachowali czyste konto.

Najwyższa wygrana ligowa: 9:2 z Polonią Gorzędów

Najwyższa porażka ligowa: 3:5 z Victorią Żytno

Najdłuższa seria meczów bez porażki: 10

W barwach Czarnych wystąpiło 29 zawodników. Najwięcej goli w 2016 roku strzelił Kamil Szulc - jego wynik to 29 bramek. Najwięcej czasu na boisku spędził Jakub Turniak - 1709 minut. Niechlubnym liderem w klasyfikacji kartek został Jakub Dobrakowski, który raz obejrzał czerwoną kartkę i trzykrotnie żółtą.

Za nami intensywny rok, w którym Czarni odnieśli wiele zwycięstw, nie tylko tych na boisku, ale także pokonali wiele przeszkód stojących na drodze do ich obecnego położenia. Rok 2016 żegnamy z uśmiechem na twarzy po jego bardzo dobrej drugiej połowie. Mamy nadzieję, że nowy rok przyniesie jeszcze więcej sukcesów, uśmiechu i radości wszystkim naszym zawodnikom, działaczom i sympatykom, a pisząc to podsumowanie rok później będziemy go opisywać jedynie w superlatywach.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim zawodnikom, działaczom, kibicom i sponsorom za to, że kolejny rok byliście z nami i tworzyliście piękną historię naszego klubu. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą tak samo owocne i bogate w sukcesy, uśmiech i emocje. Dziękujemy!