Podsumowanie okresu przygotowawczego - zima 2017

Dobiegają końca przygotowania do rundy wiosennej. Przed nami ostatnie szlify przed sobotnim meczem inauguracyjnym z LUKS Gomunice. Czas więc podsumować zmagania naszej drużyny z przygotowaniami przeligowymi. Zapraszamy do lektury, w której streścimy ponad 2 miesiące pracy włożonej przez trenera i zawodników w przygotowanie formy.

Zacznijmy od podsumowania sparingów. Na początek zobaczymy jak rozłożone zostały w kalendarzu mecze kontrolne.

21 stycznia

Warta Sieradz

4 luty

Unia Sulmierzyce

11 luty

Juvenia Wysokienice

19 luty

Świt Kamieńsk

25 luty

LKS Mierzyn

Kawaleria Tomaszów

Victoria Żytno

Po krótce przypomnijmy poszczególne mecze kontrolne.

21 stycznia - Warta Sieradz - czyli lider IV ligi łódzkiej na początek. Mecz rozegrany został w Sieradzu. Czarni odnieśli wysoką porażkę 7:0.

4 luty - Unia Sulmierzyce - pierwsze ważne, budujące zwycięstwo. Czarni wygrali 4:1, a autorami bramek zostali Jakub Dobrakowski, Michał Stępień, Kamil Szulc i Karol Kowalczyk. Spotkanie rozegrane zostało w Kleszczowie. Unia plasowała się na 3 miejscu sieradzkiej klasy okręgowej.

11 luty - Juvenia Wysokienice - czwarta drużyna klasy ,,O'' tym razem skierniewickiej. Najwyższe zwycięstwo Czarnych - 7:1. Mecz odbył się w Tomaszowie, na listę strzelców wpisali się Kamil Szulc x3, Jakub Turniak, Michał Stępień, Karol Kowalczyk i Mateusz Dąbrowski.

19 luty - Świt Kamieńsk - wielki sprawdzian Czarnych, pojedynek z rodzimą klasą okręgową. Świt zajmował 4. miejsce tabeli. Sparing, który odbył się w Bełchatowie Czarni wygrali 3:2, po celnych strzałach Michała Stępnia x2 i Karola Kowalczyka.

25 luty to mecz z LKS Mierzyn. Rywala zza miedzy pokonaliśmy 3:1 po golach Konrada Kulika, Bogusza Kaplińskiego i Michała Stępnia. Mecz odbył się w Rozprzy. LKS Mierzyn to oczywiście 5. drużyna w tabeli piotrkowskiej klasy ,,A'' gr. II.

4 marca to kolejny emocjonujący mecz. Czarni zagrali z liderem piotrkowskiej klasy ,,A" gr. I - Kawalerią Tomaszów na obiekcie wojskowych. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:1, po bramkach Jakuba Dobrakowskiego i Kamila Szulca.

12 marca, czyli ostatni sparing z Victorią Żytno. Choć Victoria zajmuje przedostatnie miejsce w naszej lidze, zwykle mecze z nią są dla nas wyzwaniem. Tym razem Czarni zwyciężyli 5:3, a na listę strzelców wpisali się Robert Duraj x2, Jakub Dobrakowski, Karol Kowalczyk i Bartłomiej Łęgowiak. Sparing odbył się w Rozprzy.

Podsumowując sparingowe dokonania Czarnych:

zwycięstwa remisy porażki

bramki zdobyte: 24

bramki stracone: 16

bilans: +8

najwyższa wygrana: Juvenia Wysokienice 7:1

najwyższa porażka: Warta Sieradz 7:0

Klasyfikacja strzelców

liczba bramek zawodnik

STĘPIEŃ Michał

SZULC Kamil

KOWALCZYK Karol

DOBRAKOWSKI Jakub

DURAJ Robert

TURNIAK Jakub

DĄBROWSKI Mateusz

KULIK Konrad

KAPLIŃSKI Bogusz

ŁĘGOWIAK Bartłomiej

Turnieje

Poza meczami kontrolnymi Czarni wzięli udział w dwóch turniejach w halową piłkę nożną. Przedstawiamy dokonania naszych zawodników podczas wspomnianych turniejów.

1. Turniej o Puchar Wójta Gminy Rozprza w Halową Piłkę Nożną

miejsce: 1

wyniki Czarnych:

Czarni Rozprza - FC Środa 3:0

Czarni Rozprza - Start Niechcice 3:0

Czarni Rozprza - LKS Mierzyn 0:0

Bartłomiej Kulik został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Czarni uzyskali awans na zawody powiatowe.

2. Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Halową Piłkę Nożną

miejsce: 2

wyniki Czarnych:

Czarni Rozprza - Motor Bujniczki 1:0

Czarni Rozprza - Wola Krzysztoporska 2:0

Czarni Rozprza - Grabka Grabica 1:2

Kolejny raz najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Bartłomiej Kulik.

Poza przygotowaniami fizycznymi warto zwrócić też uwagę na wzmocnienia, jakie przeprowadzili Czarni. Do naszego klubu dołączyło czterech nowych zawodników:

- Karol Kowalczyk, 22-letni zawodnik z Polonii Piotrków

- Mateusz Dąbrowski, 25-letni zawodnik z Luciążanki Przygłów

- Kacper Łukasik - wychowanek naszego klubu, 17-letni zawodnik z LKS Mierzyn

- Przemysław Banasiak - 16-letni wychowanek naszego klubu.

Osiągnięte wyniki dają nadzieję na dobry ligowy start Czarnych i tak samo udane podsumowanie sezonu w czerwcu. Zawodnicy wraz z trenerem niewątpliwie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie się do sezonu, co widać zresztą jak na dłoni po rezultatach jakie udało się otrzymać. Rundę wiosenną rozpoczniemy ze spokojem. Nad trzecim zespołem tabeli, Startem Niechcice mamy aż 7 punktów przewagi, a do lidera tracimy zaledwie punkt. Nie pozostaje nam nic innego jak z uśmiechem czekać na sobotni start rundy wiosennej.

Do zobaczenia na stadionie!