Lider wrócił do Rozprzy

Pomyślnie ułożyły się spotkania 10. kolejki klasy ,,A''. Nasza drużyna wygrała w Żytnie 2:1, a dotychczasowy lider przegrał ,,mecz o wszystko" i ustąpił zaszczytnego miejsca Czarnym.

W Żytnie mecz rozpoczął się zdecydowanie nie po naszej myśli i taki stan rzeczy utrzymywał się właściwie do 70. minuty. Już w 1. minucie gry dobrą interwencję zaliczył Paweł Szulc, który obronił niebezpieczny strzał przeciwnika. Blisko zdobycia gola Czarni byli w 18. minucie, kiedy ostro sfaulowany został Bogusz Kapliński. Zawodnik z Żytna nie został jednak ukarany, sędzia podyktował jedynie rzut wolny dla Czarnych. Do piłki podszedł Konrad Kulik i mocnym strzałem zaatakował bramkę gospodarzy. Niestety, któryś z obrońców wybił piłkę. Chwilę później szansę na zdobycie gola miał Kamil Szulc, który strzelał z niedużej odległości - niestety piłka przeleciała obok słupka. W 28. minucie straciliśmy bramkę po rzucie wolnym. Zawodnik Victorii strzelał z 35 metra, a piłka po rykoszecie wpadła wprost do naszej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się można powiedzieć od deszczu kartek. Przez 10 minut sędzia nieprzerwanie pokazywał różnokolorowe kartoniki w najróżniejszych sytuacjach. Pierwszym ukaranym żółtą kartką został Michał Kabziński, następnie zawodnik drużyny gospodarzy. Za chwilę jeszcze Konrad Kulik, ponownie gracz z Żytna i na koniec kartkę w kolorze czerwonym obejrzał Jakub Turniak. Czarni grali w osłabieniu od 60. minuty. Co ciekawe sędzia puszczał bardzo ostre faule, a kartki rozdawał za głupoty - odkopnięcie piłki lub (nie bardzo obraźliwy) komentarz.

W 69. minucie przebieg meczu diametralnie się zmienił. Kamil Szulc podał piłkę do Michała Kabzińskiego, a ten pewnym strzałem skierował ją wprost do siatki rywala. Zrobiło się 1:1 i mecz rozpoczął się na nowo. 10 minut później na 35 metrze sfaulowany został Kabziński więc sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Łukasz Szurgot, który już niejednokrotnie zdobywał bramki w ten sposób. Udało się i tym razem! Mocny, zdecydowany strzał dał Czarnym przewagę. Wystarczyło tylko utrzymać ją do końca. Choć nie było to łatwe - udało się. Nasi zawodnicy do Rozprzy wrócili z kompletem punktów i na fotelu lidera.

Zdjęcia z meczu z Victorią Żytno

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Jakub Turniak, Jarosław Pawlik, Łukasz Szurgot, Mateusz Jaros, Michał Kabziński, Piotr Laszczyk, Bogusz Kapliński, Konrad Kulik, Piotr Krasoń i Kamil Szulc

oraz: Michał Stępień (od 46' za Piotra Krasonia), Jakub Dobrakowski (od 70' za Bogusza Kaplińskiego), Radosław Szczepański (od 93' za Kamila Szulca), Robert Duraj (od 94' za Piotra Laszczyka), Bartłomiej Kulik, Mateusz Świstak i Bartłomiej Łęgowiak.