Komplet punktów w Gorzędowie

W sobotę Czarni pewnie zwyciężyli w Gorzędowie i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. Tym samym przez kolejny tydzień pozostaną na pozycji lidera tabeli.

Ale od początku... Piątek rozpoczął się dla rozprzańskiego środowiska nadzwyczaj pięknie. Klub, a następnie jego sympatyków obiegła wieść o awansie Czarnych na fotel lidera, a wszystko to za sprawą trzech punktów, które zostały odebrane rezerwom Omegi Kleszczów przez Wydział Dyscypliny OZPN. Okazało się, że w meczu Omegi z Victorią Żytno w drużynie Kleszczowa wystąpił nieuprawniony zawodnik (lub zawodnicy) co przyniosło efekt w postaci walkoweru dla Victorii.

Po chwili radości trzeba było wrócić do rzeczywistości i skoncentrować się na meczu z Polonią Gorzędów. W sobotę w dobrych nastrojach Czarni zjawili się w Gorzędowie i w 100% wykonali plan na miniony weekend.

Wynik spotkania otworzył Konrad Kulik już w 10. minucie przy asyście Michała Grzybowskiego. Akcja swój początek miała chwilę wcześniej, kiedy Karol Kowalczyk został ukarany żółtą kartką za faul na przeciwniku. Rzut wolny dla drużyny gospodarzy szybko przerodził się w kontratak naszego zespołu. Rajd lewą stroną urządził sobie Bogusz Kapliński, a na mecie swojego wyścigu zagrał do Grzybowskiego, który z kolei odegrał do kapitana - Kulika. Aniołowi nie pozostało nic innego jak oddanie celnego strzału. Bez problemu pokonał bramkarza Polonii i dał Czarnym prowadzenie.

Kolejne trzy bramki to pokaz umiejętności strzeleckich naszego snajpera Kamila Szulca. Pierwsza z nich padła jeszcze przed przerwą, w 39. minucie, a przyczynił się do niej strzelec poprzedniego gola - Konrad Kulik. Po przerwie Kamil nie pozostawił przeciwnikowi złudzeń kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. W 50. minucie dostaje podanie od Mateusza Dąbrowskiego i bez wahania oddaje mocny strzał w bramę rywala. I tym razem udaje mu się pokonać goalkeepera z Gorzędowa. Trzecią bramkę strzela chwilę później - dobija piłkę odbitą od bramkarza - i tym samym ustala wynik meczu. Kolejne trzy punkty trafiają na konto Czarnych.

Z wynikiem 51 punktów pozostajemy na fotelu lidera przez przynajmniej następny tydzień, a miejmy nadzieję, że i do końca sezonu. Przed nami cztery emocjonujące kolejki, które zadecydują o ostatecznych losach rywalizacji. Bądźcie z nami!

Galeria z meczu z Polonią Gorzędów

Galeria zdjęć z meczu z Victorią Woźniki