Komplet punktów w 16. kolejce

W sobotę Czarni podjęli na własnym obiekcie Astorię II Szczerców. Piękne, wiosenne popołudnie w Rozprzy było jeszcze lepsze za sprawą naszych zawodników, którzy przeciwnika pokonali 3:1 i dopisali kolejne 3 punkty na swoje konto.

Od początku spotkania nie brakowało sytuacji strzeleckich. Już w 9. minucie gry przysłowiową ,,setkę" miał nasz czołowy napastnik, Kamil Szulc. Bramkarz popełnił błąd, podając piłkę do ostatniego obrońcy, tuż przy którym na taką akcję czekał tylko Kamil. Dzielący ich dystans pokonał w oka mgnieniu i już biegł do bramki, już był ,,sam na sam", już uderzał i... piłka niefortunnie odbijając się od podłoża poszybowała obok bramki. Podobnie jak Szulc, kilka razy okazję do otworzenia wyniku miał też Michał Stępień, lecz piłka albo omijała bramkę, albo obijała słupek, albo czujny bramkarz Astorii blokował jej drogę do siatki. Niemoc przełamał w 36. minucie spotkania Konrad Kulik, a Czarni utrzymali przewagę aż do końca partii.

Drugą połowę Czarni zaczęli od podwyższenia przewagi. Bramkarza ze Szczercowa pokonał tym razem Michał Stępień, który wykorzystał podanie Karola Kowalczyka. Niestety, po kilku minutach goście odpowiedzieli i wyraźnie pokazywali, że zamierzają iść za ciosem. Walka się opłaciła, Astoria skutecznie odcięła nam dostęp do swojej bramki, przez pewien czas nacierając na bramkę Pawła Szulca. Jednak to Czarni zdobyli kolejnego gola, a mianowicie udało się to Kamilowi Szulcowi, który ustalił wynik meczu w 68. minucie. Przez kolejne 25. minut kolejne próby strzeleckie niweczył bramkarz gości.

Zdjęcia z meczu z Astorią II Szczerców

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Konrad Kulik, Mateusz Jaros, Michał Grzybowski, Jakub Turniak, Michał Kabziński (60'), Karol Kowalczyk, Jakub Dobrakowski (71'), Mateusz Dąbrowski (46'), Michał Stępień (83'), Kamil Szulc (87')

oraz: Jarosław Pawlik (46'), Bogusz Kapliński (60'), Kacper Łukasik (71'), Marcin Żwański (83'), Mateusz Świstak (87'), Robert Duraj, Bartłomiej Kulik