Komplet punktów i awans w tabeli po meczu w Wolborzu

Kolejny weekend zmagań na piłkarskich boiskach za nami i kolejny dobry mecz w wykonaniu Czarnych. W 18. kolejce klasy okręgowej rozegraliśmy mecz ze Szczerbcem Wolbórz. Do Rozprzy Czarni wrócili z kompletem punktów po zwycięstwie 1:0.

W pierwszych minutach Czarni zaliczyli dużo niewymuszonych strat, a goście zdołali wypracować dwie sytuacje bramkowe. W jednej z nich dobrą interwencją popisał się Paweł Szulc, który obronił strzał głową. Wraz z mijającymi minutami coraz częściej do głosu dochodzili Czarni. Sędzia dwukrotnie nie uznał gola, który padł po spalonym, a następnie Karol Kowalczyk trafił w słupek. Strzał dobijał jeszcze Kamil Szulc, ale bezskutecznie - piłka przeleciała nad poprzeczką. Czarni zaczęli wyraźnie dominować nad rywalem. W 40. minucie gospodarze faulują przy bocznej linii własnego pola karnego. Sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Daniel Szymczyk i popisuje się przepięknym strzałem wprost do bramki przeciwnika. Mamy 0:1! W końcówce pierwszej połowy sytuacje bramkowe wypracowywał jeszcze Vadym Dobrovolskyi, ale niestety żadnej z nich nie udało się zamienić na gola.

Na drugą połowę Czarni wyszli skoncentrowani, ale pewni siebie. Nadal dominowali na boisku. Świetne sytuacje miał Kamil Szulc, któremu piłkę zagrał Grzybowski, ale niestety i tym razem nie udało się podwyższyć przewagi. Rywalom puściły nerwy, posypały się kartki. Boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy. W końcówce Szczerbcowi udało się jeszcze stworzyć dwie sytuacje bramkowe po dalekich wrzutkach. Jeden strzał zablokował jednak Hubert Rogowski, drugi okazał się niecelny.

Nasze zwycięstwo i korzystne wyniki meczów Lechii II Tomaszów Mazowiecki (przegrana 3:4 z Polonią Piotrków Tryb.) oraz Włókniarza Moszczenica (1:1 z RKS Radomsko) dały nam awans o 2 pozycje w tabeli. Po 18. kolejce zajmujemy więc 4 miejsce z dorobkiem 29 punktów i 5-cio punktową startą do Polonii Piotrków plasującej się na miejscu trzecim.

W meczu nie zagrali Jakub Turniak oraz Bogusz Kapliński, którzy po meczu z Astorią Szczerców leczą kontuję stawów skokowych.

Czarni zagrali w składzie: Paweł Szulc, Kacper Łukasik (75'), Konrad Kulik, Vadym Dobrovolskyi (60'), Karol Kowalczyk, Michał Grzybowski, Mateusz Dąbrowski (70'), Kamil Szulc (90'), Mateusz Herman, Hubert Rogowski, Daniel Szymczyk

oraz Michał Stępień (60'), Piotr Laszczyk (70'), Bartłomiej Łęgowiak (75'), Damian Rzeźnik (90'), Bartłomiej Kulik.