Kolejny krok w przód

W sobotnim meczu z Victorią Żytno Czarni zdołali ugrać kolejny komplet punktów. Po zwycięstwie 2:0 nadal pozostają na fotelu lidera klasy ,,A''.

Od pierwszego gwizdka gra Czarnych wyglądała dobrze, nasza ofensywa przeprowadzała przemyślane akcje na połowie przeciwnika. Bramkarza gości pokonał jednak dopiero Mateusz Dąbrowski w 36. minucie po strzale z rzutu karnego. Chwilę wcześniej w polu karnym gości sfaulowany został Michał Stępień, a sędzia podyktował jedenastkę. Gra niemal cały czas toczyła się na połowie przeciwnika, a goście wyraźnie osłabli po straconym golu. Resztki ich nadziei na wywiezienie z Rozprzy punktów rozwiał Karol Kowalczyk fantastycznym strzałem z rzutu wolnego w 80. minucie. Bramkę chwilę wcześniej właściwie wywróżył trener Czarnych, Marcin Szulc. W doliczonym czasie gry całkiem dobrze pokazali się najmłodsi zawodnicy pierwszej drużyny, którzy w ostatnich minutach zmienili doświadczonych zawodników.

Kolejne zwycięstwo pozwoliło Czarnym na utrzymanie fotelu lidera. Pewny komplet punktów miała goniąca nas Omega II Kleszczów po tym jak Mechanik II Radomsko oddał swoje trzy punkty przed meczem. Przed nami jeszcze trzy kroki. Jednym z nich jest wyjazdowy mecz z Piastem Krzywanice w najbliższą niedzielę.

Zdjęcia z meczu z Victorią Żytno

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Mateusz Jaros, Michał Grzybowski, Jakub Turniak, Kacper Łukasik (81'), Karol Kowalczyk, Konrad Kulik, Bogusz Kapliński (66'), Mateusz Dąbrowski (91'), Michał Stępień (92'), Piotr Laszczyk (60')

oraz Jarosław Pawlik (60'), Jakub Dobrakowski (66'), Marcin Żwański (81'), Bartłomiej Łęgowiak (91'), Przemysław Banasiak (92') i Kamil Szulc.