II runda Pucharu Polski: Astoria II Szczerców

Końca dobiega przerwa w rozgrywkach ligowych w okręgu piotrkowskim, a przygotowania do nowego sezonu sięgają już zenitu. Ostatnie transfery, ostatnie zmiany kadrowe, ostatnie mecze kontrolne i... czas startować! Choć okręgówka rusza dopiero za nieco ponad tydzień, to już w najbliższą sobotę otworzymy oficjalnie sezon drugą rundą Pucharu Polski. Naszym pierwszym rywalem będą rezerwy naszego ligowego przeciwnika - Astorii Szczerców. Czas więc na krótką analizę naszego pierwszego konkurenta.

Świetnie wypadła Astoria II w minionym sezonie rozgrywkowym. Zostawiła za sobą wszystkich przeciwników (może poza jednym!) i zajęła miejsce pierwsze w walce o mistrzostwo klasy ,,A" gr. II. Nie awansowała do klasy okręgowej tylko ze względu na obecność w niej pierwszej drużyny ze Szczercowa. Astoria uzyskała w sumie 50 punktów zdobytych w 22 meczach. Złożyło się na nie 15 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażki. Do końca toczyła walkę o tytuł z LUKS Gomunice i wygrała ją minimalnie. O pierwszym miejscu decydowały starcia bezpośrednie, a te w Gomunicach wygrał Szczerców 3:2 i zremisował u siebie 2:2.

Z Astorią II spotykaliśmy się wielokrotnie w rozgrywkach ligowych klasy ,,A", zaczynając od sezonu 2012/2013 aż do sezonu 2016/2017 włącznie. Podsumowując wszystkie pojedynki zdecydowanie zwycięsko wychodzi z nich nasza drużyna. Wygrywaliśmy aż 7 razy, 2 razy padł remis i tylko 1 raz przegraliśmy. Nasze największe zwycięstwo z Astorią II to 4:1, najwyższa (i jedyna) przegrana 0:3.

Zgodnie z zasadą, gospodarzem spotkania jest drużyna grająca w niższej lidze. Mecz odbędzie się zatem w Szczercowie. Czy i tym razem okaże się on dla nas szczęśliwy? Jedno wiemy na pewno - będzie to naprawdę wspaniałe widowisko.

Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 w Szczercowie.

Do zobaczenia!