Czarni w trzeciej rundzie Pucharu Polski

W sobotę Czarni zmierzyli się na wyjeździe z LKS Wolą Krzysztoporską w II rundzie Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych 4:3.

Początkowo to Wolanka objęła prowadzenie po rzucie karnym, którego nie zdołał wybronić Paweł Szulc. Po dwudziestu minutach gry stuprocentową sytuację miał Konrad Kulik, jednak piłka odbiła się od poprzeczki w ziemię i... wypadła z bramki. Arbiter nie uznał gola, więc na boisku nadal przeważała Wola jedną bramką. I niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły - na placu gry zrobiło się 2:0, a do przerwy zostało coraz mniej czasu. Przełamanie nastąpiło w 36. minucie spotkania, po golu Michała Stępnia. Chwilę potem wyrównał Karol Kowalczyk z rzutu karnego.

W 72 minucie gry wstrzelił się Hubert Łukasik, powracający do gry po przerwie. Przewagą nie cieszyliśmy się długo, bo gospodarze szybko wyrównali, jednak równie szybko celnym strzałem odpowiedział Mateusz Dąbrowski i w 84. minucie ustalił wynik spotkania.

Nie wiadomo na razie z kim zmierzymy się w kolejnej rundzie.

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Mateusz Herman, Michał Grzybowski, Tomasz Pisarek, Jakub Turniak, Mateusz Baryła, Karol Kowalczyk, Kacper Łukasik (54' Rogowski), Michał Stępień (88' Bartłomiej Łęgowiak), Konrad Kulik (74' Dąbrowski), Hubert Łukasik (90' Bartłomiej Kulik) oraz Piotr Pyć.