Czarni na piątkę z Niechcicami

Za nami emocjonujący weekend, a wszystko to oczywiście za sprawą derbowego meczu ze Startem Niechcice. Dla Czarnych były to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych derbów w historii. Na obiekcie rywala nasi zawodnicy przybili piątkę zawodnikom z Niechcic. Przeżyjmy więc to jeszcze raz!

Już od samego początku nastroje dopisywały, a panująca atmosfera w drużynach nie pozostawiała wątpliwości kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania. Od pierwszego gwizdka gra była bardzo ostra i zacięta. Na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać - w 12. minucie spotkania po faulu na Kamilu Szulcu sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Michał Grzybowski i w pięknym stylu zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Czarnych. W pierwszej połowie co prawda nie padło więcej goli, ale okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Swoją szansę ponownie dostał Grzybek, który tym razem oddał piękny strzał nad murem, niestety w spojenie.

W drugiej połowie przełamanie nastąpiło w 76. minucie, po bramce Mateusza Jarosa, który dobił piłkę odbitą wcześniej od poprzeczki. Wtedy Czarni się rozstrzelali, a kibice Startu zaczęli opuszczać stadion z kolejnymi bramkami. Trzy minuty później skutecznie zaatakował bramkę gospodarzy Michał Kabziński i podwyższył przewagę. Chwilę później to samo zrobił Michał Stępień, któremu piłkę dograł Kamil Szulc. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Bogusz Kapliński, a asystował mu Michał Kabziński.

Słowa podsumowania są chyba zbędne - wynik mówi sam za siebie. Niewątpliwie był to mecz, którego nie można było przegapić, a wszyscy obecni kibice na własne oczy widzieli jak diametralnie różniło się zachowanie kibiców Startu kiedy ich zespół przegrywał, a kiedy wygrywał. Naszym kibicom dziękujemy za szacunek dla przeciwnika, nawet mimo zdeklasowania go, tak jak zrobili to Czarni w sobotnim meczu. A w Niechcicach cóż... miała być feta, była stypa.

Galeria zdjęć z meczu ze Startem Niechcice

Czarni wystąpili w składzie: Paweł Szulc, Konrad Kulik, Jarosław Pawlik, Michał Grzybowski, Mateusz Jaros (92'), Michał Kabziński, Karol Kowalczyk, Mateusz Dąbrowski (87'), Jakub Dobrakowski (63'), Michał Stępień (84'), Kamil Szulc (90')

oraz: Bogusz Kapliński (63'), Robert Duraj (84') , Kacper Łukasik (87'), Mateusz Świstak (90'), Przemysław Banasiak (92'), Bartłomiej Kulik, Bartłomiej Łęgowiak.

A na koniec przeżyjmy to jeszcze raz, czyli krótkie fotograficzne podsumowanie!

Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii.