Analiza wyników po 1/2 sezonu

Kilka dni temu zakończyła się runda jesienna. Trzynaście kolejek minęło jak z z bicza strzelił, jednak przez ten czas wiele się wydarzyło. Czas więc na podsumowanie, statystyki i analizy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym półrocznym sprawozdaniem.

Transfery

Przed rozpoczęciem nowego sezonu szeregi Czarnych zasiliło kilku nowych zawodników. Do klubu dołączyli Jarosław Pawlik, Paweł Szulc, Krzysztof Aleksandrowicz, Robert Duraj i Bartłomiej Łęgowiak, który jest wychowankiem naszego klubu. Z Czarnymi rozstali się Łukasz Kulbat, Michał Kutyba (powrót do macierzystego klubu z wypożyczenia) i Marcin Adamus.

Wyniki Czarnych

Zakończona runda jesienna była dla Czarnych najlepszą od lat. Zgromadzili 29 punktów na 36 możliwych i uplasowali się na miejscu 2. tabeli. Wyprzedza nas tylko Omega II Kleszczów, do której mamy punkt straty. Za nami uplasował się LKS Start Niechcice, nad którymi mamy bezpieczną przewagę 7. punktów.

Czarni zdobyli aż 44 bramki, tracąc zaledwie 11. Wygrywali 9 razy, remisowali 2 i przegrali zaledwie raz. Jako jedyny zespół odnotowali zaledwie jedną porażkę.

Mecze Czarnych trwały łącznie 1135 minut. Bramka padała średnio co 21. Czarni strzelali średnio co 26 minut, natomiast tracili gola co 103 minuty. To daje nam około 3,7 bramki zdobytej w każdym meczu i 0,9 straconej.

Najdłuższa seria meczów bez porażki to do tej pory 10. Najdłuższa seria zwycięstw - 5. Czarni rekordowo wysoko wygrali z Polonią Gorzędów - 9:2. Ich najwyższa (i jedyna) porażka to 1:2 w meczu derbowym ze Startem Niechcice.

Czterokrotnie Czarni zachowali czyste konto.

Nasi zawodnicy obejrzeli w sumie 26 kartek - 2 czerwone i 24 żółte. Trzykrotnie sędzia dyktował karnego przeciwko Czarnym i i raz na korzyść naszego zespołu.

Paweł Szulc, pierwszy bramkarz naszego zespołu, na boisku spędził 923 minuty. Wpuścił 9 goli (w tym trzy z rzutów karnych) i trzykrotnie zachował czyste konto. Do jego bramki przeciwnik dostawał się średnio co 102,56 minuty.

Bartłomiej Kulik grał przez 212 minut. W tym czasie wpuścił 2 gole i w dwóch meczach zachował czyste konto. Piłkę wpuszczał średnio co 106 minut.

Tabela piotrkowskiej klasy ,,A'' gr. II po rundzie jesiennej.

Król strzelców

Niewątpliwie wybór mógł być tylko jeden. W rundzie jesiennej zdobył 20 goli i zachował 15 bramkową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Nie zawodził nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Mowa oczywiście o naszym naczelnym napastniku - o Kamilu Szulcu.