Analiza Przeciwnika #9: LKS Start Niechcice

Po pięknej inauguracji rundy wiosennej chyba każdy już czuje ligowy powrót. Już na początku przed nami jeden z hitów tej wiosny - debry. W sobotę nasz zespół zagra na wyjeździe ze Startem Niechcice.

Start Niechcice aktualnie plasuje się na 3. miejscu tabeli z dorobkiem 25 punktów. Do tej pory triumfował ośmiokrotnie (Czarni Rozprza 1:2, Polonia Gorzędów 1:0, Victoria Żytno 2:4, Piast Krzywanice 2:0, Mechanik Radomsko 0:1, LKS Wola Krzysztoporska 2:1, LUKS Gomunice 0:5, Motor Bujniczki 1:2), raz remisował (LKS Astoria II Szczerców 1:1) i czterokrotnie przegrywał (Motor Bujniczki 0:2, LKS Mierzyn 1:2, Victoria Woźniki 1:0, Omega II Kleszczów 5:0). Zawodnicy z Niechcic do bramki przeciwników trafiali 21 razy, przeciwnicy do bramki Startu wstrzelili się 16 razy. Daje to dodatni, pięciobramkowy bilans. Ostatni mecz Start rozegrał tydzień temu z Motorem Bujniczki. Z Gorzkowic wrócił z 3 punktami po zwycięstwie 2:1.

W ciągu ostatnich kilku lat Czarni z Niechcicami w meczach ligowych spotkali się 5 razy. Ostatnie starcie - w sierpniu w Rozprzy zakończyło się wynikiem 1:2. Poniżej prezentujemy zestawienie wyników z poprzednich sezonów.

sezon w Rozprzy w Niechcicach
2013/2014 1:2

0:1

2012/2013 0:1

2:3

W okresie przygotowawczym Czarni spotkali się ze Startem podczas Turnieju w Halową Piłkę Nożną o Puchar Wójta gminy Rozprza. Czarni ze starcia wyszli zwycięsko - 3:0.

Start rozegrał ostatnio pięć sparingów, wszystkie zakończył porażką - Luciążanka Przygłów 5:4, KS Grocholice Bełchatów 1:3, LKS Mniszków 1:5, Grabka Grabica 5:0 i ESPN Bełchatów 1:0.

Z historii najnowszej jasno wynika, że boisko w Niechcicach było szczęśliwe dla Czarnych. Oby tak było i tym razem. Do zobaczenia na derbach!