Analiza Przeciwnika #6: KS Victoria Żytno

Przed nami 10. kolejka ligowa, a w niej czeka nas mecz z Victorią Żytno. Jak radzi sobie nasz rywal? Jaka jest historia spotkań między drużynami? Tego i wielu innych ciekawostek dowiecie się analizując przeciwnika razem z nami.

Zacznijmy od tego, że mecze z Victorią zawsze należały do najtrudniejszych dla naszych zawodników. Od kilku lat statystyki wyraźnie wskazują drużynę z Żytna jako faworyta, mimo, że zwykle to Czarni wychodzą na boisko z przewagą punktową. Od spadku Czarnych z klasy ,,O'' w meczach ligowych Victoria triumfowała 5 razy, 2 razy starcia pozostały nierozstrzygnięte i 3 razy górowali Czarni. W Żytnie wygraliśmy zaledwie raz i również raz zremisowaliśmy. Troszkę lepiej sytuacja wygląda jeśli chodzi o pojedynki w Rozprzy - dwukrotnie wygrywaliśmy, raz padł remis i dwukrotnie przegrywaliśmy. Mimo wszystko to zawodnicy z Żytna mają przewagę w statystykach wygranych spotkań.

Poprzedni sezon Victoria skończyła na wysokim, 3. miejscu. Jesienią w Żytnie odnieśliśmy porażkę 2:1, a w rundzie rewanżowej na własnym boisku ulegliśmy 3:5. Rok wcześniej w Żytnie padł remis 1:1, a z Rozprzy Victoria wróciła z kompletem punktów po wygranej 2:1. Nie zawsze jednak było tak źle - w sezonie 2013/2014, kiedy Czarni otarli się o awans dwukrotnie wygraliśmy - w Żytnie 2:1, w Rozprzy 3:0.

Tabela wyników z ostatnich lat. W tabeli uwzględnione zostały mecze rozegrane w klasie ,,A''. Obok wyniku podany jest zwycięzca.

sezon jesień wiosna
2015/2016 2:1 Victoria 3:5 Victoria
2014/2015 1:1 1:2 Victoria
2013/2014 1:2 Czarni 3:0 Czarni
2012/2013 2:1 Czarni 5:1 Victoria
2011/2012 2:2 4:0 Victoria

Tabela przedstawiająca wyniki uzyskane przez Czarnych Rozprza w meczach z Victorią Żytno w sezonach 2011/2012 - 2015/2016.

zwycięstwa remisy porażki
ogółem 3 2 5
w Żytnie 1 1 3
w Rozprzy 2 1 2

Wyniki Victorii Żytno w poszczególnych sezonach rozgrywkowych.

sezon miejsce punkty
2015/2016 3 38
2014/2015 5 29
2013/2014 10 23
2012/2013 4 34
2011/2012 3 43

W sierpniu rozegrany został sparing między drużynami, z którego Czarni wyszli zwycięsko - w Rozprzy padł wynik 2:0.

A jak Victoria radzi sobie obecnie? Każdy kto śledzi ligowe rozgrywki zna odpowiedź na to pytanie - fatalnie. Przynajmniej jeśli chodzi o zdobywanie punktów, bo na boisku ani przez chwilę nie pozostaje bierna i walczy do końca o każdą piłkę. Zawodnicy z Żytna sezon rozpoczęli od porażki w 1. kolejce Pucharu Polski z LUKS'em Gomunice 1:0 i zła passa trwa aż do tej pory. W rozgrywkach ligowych nie uzyskali dotychczas żadnych punktów. Naszym rywalom udało się zdobyć 7 goli - dla porównania Czarni do tej pory strzelili ich 27. Ostatni mecz Victoria przegrała z Motorem Bujniczki 2:3. Ostatni oficjalny mecz, w którym zwyciężyła to ostatnia runda poprzedniego sezonu - wygrała wtedy z LKS Mierzyn 3:2 na własnym obiekcie.

Jak wynika z powyższych danych Victoria mimo słabej dyspozycji w tej edycji rozgrywek nadal pozostaje faworytem. Mecz rozegra przed własną publicznością , na obiekcie, który jest wyjątkowo nieszczęśliwy dla naszego zespołu. Przypomnijmy, że w spotkaniach między Czarnymi i Victorią nasz przeciwnik niemal zawsze zdobywa bramkę w ostatnich minutach doliczonego czasu. Solidną lekcję już nie raz otrzymali nasi obrońcy i miejmy nadzieję, że tym razem ustrzegą się błędów na wagę punktów. Pamiętać należy też o niesamowitej determinacji rywala - Victoria na pewno nie jest słabym zespołem, co udowadniała zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w czołówce tabeli. Motywacji do walki z pewnością doda też fakt, że drużyna pozostaje bez punktów po 9. kolejach, notuje najgorszy sezon od kilku lat, a w dodatku gra ze szczęśliwym dla siebie rywalem. Jedno jest pewne - mecz nie będzie łatwy, a na darmowe punkty nie ma co liczyć. Zatem - Czarni do boju!