Analiza Przeciwnika #18: Świt Kamieńsk

Rozgrywki ruszyły już pełną parą i chyba każdy zdążył już obudzić się po letniej przerwie. Wielkimi krokami zbliża się trzecia kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej, a w niej czeka nas starcie ze Świtem Kamieńsk. Mamy nadzieję, że w tej kolejce Czarni wywalczą pierwsze ligowe punkty w tym sezonie, a zatem bierzmy się do pracy! Przeanalizujmy naszego rywala!

Świt Kamieńsk widocznie nie próżnował podczas letniej pauzy, bo zaliczył bardzo dobre wejście w sezon i zapewnił sobie miejsce na fotelu lidera klasy ,,O". Co więcej obydwa spotkania wygrał wysoko zdobywając w sumie aż 9 bramek i tracąc ledwie 2, co już w początkowej fazie rozgrywek daje im bilans bramkowy +7. Na starcie zainkasowali 6/6 możliwych do zdobycia punktów, a złożyły się na to zwycięstwa z beniaminkiem, Olimpią Wola Załężna, 5:1 na własnym boisku i 4:1 ze Startem Lgota Wielka na wyjeździe.

Ciężko powiedzieć więcej o sytuacji drużyny po dopiero dwóch meczach ligowych. Możemy co prawda wziąć również pod uwagę wyniki osiągnięte w Pucharze Polski. W drugiej rundzie Świt pokonał Polonię Gorzędów aż 9:0, a w trzeciej wyeliminował Victorię Żytno wygrywając 2:1. Zwróćmy jednak uwagę, że obie te drużyny grają w niższych ligach niż Świt - odpowiednio w B i A-klasie. Co więcej wiemy, że Puchar Polski traktowany jest przez wiele drużyn z przymrużeniem oka, ciężko więc opierać swoje sądy na podstawie wyżej wymienionych wyników.

Możemy jeszcze wziąć pod uwagę poprzedni sezon. Wtedy to nasza drużyna wygrała jesienią w Rozprzy aż 6:1 i warto wspomnieć, że był to mecz, w którym Czarni zdobyli pierwsze ligowe punkty i w ogóle pierwszą bramkę. Również wtedy mierzyliśmy się w 3. kolejce.  Wiosną w Kamieńsku wygraliśmy już ,,tylko" 1:0, ale z obydwóch starć wyszliśmy zwycięsko.

Miniony sezon Kamieńsk zakończył na 5. miejscu tabeli z wynikiem 42 punktów na koncie. Złożyło się na to 12 zwycięstw, 6 remisów i 8 przegranych. Rywale rozgrywki zakończyli z 57 golami na koncie i 40 bramkami straconymi.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Świt Kamieńsk jest dobrze przygotowany do sezonu. Jednak weźmy też pod uwagę fakt, że naszej drużynie ,,pasuje" ich styl gry. A właściwie pasował, bo musimy również przyznać, że w tym sezonie Czarni wystawili bardzo odmłodzoną drużynę i ciężko przewidzieć na ile tendencja ta zostanie utrzymana.

Przed meczem mamy jak widać wiele niewiadomych, ale jedno wiemy na pewno. Ten mecz warto zobaczyć na własne oczy! Zapraszamy Was na mecz ze Świtem Kamieńsk już w najbliższą sobotę o 17:00 w Kamieńsku.

Widzimy się na stadionie!