Analiza Przeciwnika #11: LZS Motor Bujniczki

Przed nami 18. kolejka piotrkowskiej klasy ,,A'', a w niej zespół Czarnych zmierzy się z Motorem Bujniczki. Choć Motor zajmuje odległe, 9. miejsce to historia spotkań nie pozwala spać spokojnie przed sobotnim spotkaniem.

Jak już zostało wspomniane, plasujący się na 9. pozycji tabeli Motor zdołał zapisać na swoim koncie 18 punktów zdobytych w 15 meczach. Na tą sumę składa się 5 zwycięstw (Start Niechcice 0:2, Victoria Woźniki 3:0, Victoria Żytno 3:2, Piast Krzywanice 2:3, LUKS Gomunice 3:0), 3 remisy (Astoria II Szczerców 0:0, Czarni Rozprza 2:2, Mechanik Radomsko 3:3) i 7 porażek (Omega II Kleszczów 3:2; 1:5, LKS Mierzyn 1:0, Polonia Gorzędów 5:0, LKS Wola Krzysztoporska 3:1, Start Niechcice 1:2, Astoria II Szczerców 2:0). Zespół zdobył 24 bramki, stracił 30, co daje ujemny bilans bramkowy: -6.

Runda wiosenna nie zaczęła się pomyślnie dla naszego przeciwnika. Bujniczki nie zdołały jeszcze dopisać do swojego konta żadnych punktów. Przegrały kolejno ze Startem Niechcice 1:2, Astorią I Szczerców 2:0 i Omegą II Kleszczów 1:5. W 17. kolejce drużyna pauzowała. Ostatni mecz rozegrała w pierwszy weekend kwietna, a to daje długą 3-tygodniową przerwę ligową.

Jeśli chodzi o historię spotkań z Motorem to sytuację analizujemy od momentu awansu Motoru z klasy B gr. I w sezonie 2013/2014. Szczegółowe wyniki prezentuje tabela.

sezon w Rozprzy w Gorzkowicach
2015/2016 0:2 2:1
2014/2015 5:1 1:1

Przypomnijmy, że jesienią Czarni zdołali tylko zremisować w Gorzkowicach 2:2. W ostatnich 5 meczach ligowych Czarni wygrali zatem jedynie raz, dwa razy remisowali i aż dwukrotnie przegrywali.

Analizując poprzednie wyniki sytuacja nie wygląda kolorowo, należy jednak spojrzeć również (a może przede wszystkim) z perspektywy bieżącego sezonu, a tu już jest ciekawiej. Czarni mają na koncie 39. punktów, czyli ponad dwa razy więcej niż przeciwnik. To pozwala postawić tezę, że Czarni są faworytem. Jak długa przerwa świąteczna wpłynęła na formę zawodników Motoru? O tym przekonamy się w sobotę.

Mecz odbędzie się w sobotę (22.04.2017r.) o godz. 16:00 w Rozprzy.

Warto dodać, że Czarni zagrają na odnowionej murawie.